„Młodzi Nobliści” po raz trzeci!
„Młodzi Nobliści” po raz trzeci!
23 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 10 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu odbyła się III edycja międzyszkolnego konkursu chemiczno-fizycznego „Młodzi Nobliści”, objęta patronatem Przemysław Staniszewski - Prezydent Miasta Zgierza
W rywalizacji wzięło udział 8 szkół z miasta i gminy Zgierz. Uczniowie mierzyli się z zadaniami drużynowymi, indywidualnymi oraz praktycznymi – jednym z nich było stworzenie efektownej kompozycji z kilku niemieszających się cieczy. Poziom był bardzo wysoki, a walka o podium niezwykle zacięta!
Wyniki konkursu: I miejsce – Szkoła Podstawowa w Szczawinie
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Słowiku
III miejsce – gospodarze, Szkoła Podstawowa nr 10 w Zgierzu
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Dziękujemy sponsorom i partnerom wydarzenia: Miasto Zgierz Bank Spółdzielczy w Zgierzu oraz Radzie Rodziców przy SP10.
Za słodki poczęstunek dla uczestników i opiekunów dziękujemy cukierni „Szarlotka”
Ogromne podziękowania kierujemy również do osób zaangażowanych w organizację konkursu: p. Małgorzaty Pukowskiej, p. Beaty Ruman oraz za przygotowanie dekoracji – p. Katarzyny Targalskiej, p. Katarzyny Piechoty i p. Aleksandry Staniewskiej. Dziękujemy również uczniom klas 7, którzy w trakcie trwania konkursu przeprowadzili pokaz pt."Fascynująca chemia".
Do zobaczenia za rok!


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!