Literatura bez granic
Od marca w naszej szkole trwa akcja promująca czytelnictwo „Literatura bez granic”. Organizatorem działania jest Biblioteka Pedagogiczna w Zgierzu, we współpracy ze szkołami z terenu miasta Zgierza, gminy Zgierz, powiatu zgierskiego oraz miasta Łodzi. W naszej szkole zajęcia były realizowane przez bibliotekę i świetlicę szkolną w przedszkolu i wśród uczniów kl. I-III. Celem akcji było promowanie wartości literatury oraz kształtowanie nawyku czytania wśród dzieci, poszerzanie horyzontów czytelniczych uczniów poprzez poznawanie literatury innych krajów, rozwijanie kreatywności i kompetencji kulturowych uczniów oraz rozwijanie postaw otwartości, dialogu i szacunku wobec innych kultur. W ramach akcji zostały przeprowadzone następujące działania:
- zajęcia z wykorzystaniem Teatrzyku Kamishibai i bajki pt. „Słowik” H. CH. Andersena;
- zajęcia z szyfrowania wiadomości z wykorzystaniem książek z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai;
- zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem książki pt. „Tajemnica kempingu” z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai autorstwa M. Widmarka i H. Willis;
- quiz dotyczący znajomości treści książki pt. „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren;
- zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem książek : „Pamiętniki tatusia Muminka”, „Dolina Muminków w listopadzie”, „Opowiadania z Doliny Muminków” Tove Jansson;
- zajęcia kulturoznawcze „Poznajemy flagi europejskich krajów” (Szwecja, Dania, Finlandia);
- zajęcia plastyczne „Wiosna w dolinie Muminków”;
- zajęcia kulturoznawcze „W Dolinie Muminków - ciekawostki o Szwecji”.
Poniżej fotorelacja z przeprowadzonych zajęć.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!