Konkurs "Kobiety, które zmieniły świat"
W dniu 6 listopada w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego „Kobiety, które zmieniły świat”. Do szkoły napłynęło 50 różnych prac, które przedstawiały portrety różnych kobiet mających znaczący wpływ na rozwój świata.
Prace przestawiały naukowczynie, sportowczynie, lekarki, artystki. Jury wybrało zwycięskie prace w dwóch kategoriach, klas 4-6 wraz z dwoma wyróżnieniami oraz w kategorii klas 7-8 z dwoma wyróżnieniami.
Podczas rozstrzygnięcia goście obejrzeli pokaz chemiczny przygotowany przez uczennice klas siódmych, prezentację wykonaną przez uczennice działające w Samorządzie Uczniowskim. Przemówiła do nas także sama Maria Skłodowska - Curie, która dzięki technologii AI opowiedziała o swoim życiorysie. Nowoczesny filmik został przygotowany przez panią Aleksandrę Staniewską.
Wyróżnione osoby uzasadniły wybór postaci do konkursu.
Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy niebywałego talentu plastycznego. Serdeczne gratulacje składamy osobom wyróżnionym.
Prace konkursowe napłynęły ze Szkoły Podstawowej nr 1, 3, 6, 8, 11,12 oraz Pierwszej Prywatnej Szkoły w Zgierzu.
Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!